W Zakładzie Ultradźwięków rozpoczął się nowy projekt w ramach programu „Nauka dla Społeczeństwa II”, pt. „Innowacyjna metoda diagnostyki guzów tarczycy na podstawie ultrasonografii i uczenia maszynowego”.
Dr Shahrooz Zargarian otrzymał stypendium Bekker NAWA na realizację swoich badań na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie.
Dr inż. Michał Byra uzyskał stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynieria biomedyczna na podstawie spójnego cyklu ośmiu publikacji, które ukazały się pod wspólnym tytułem: „Metody głębokiego uczenia w diagnostyce ultrasonograficznej nowotworów piersi.”
Urząd Patentowy RP udzielił ochrony patentowej na wynalazek pt. Zestaw podłoża o zmiennej twardości (P.436749, Pat.246059). Jego twórcami są Filip Bąk i dr Magdalena Osial oraz dr hab. inż. Agnieszka Pręgowska z IPPT PAN.
IPPT PAN rozpoczął koordynację prestiżowego projektu widerAdvance Facility. Projekt finansowany jest z PR Horyzont Europa i skupia 17 partnerów z UE, Krajów Stowarzyszonych oraz regionów zamorskich.
Z dumą informujemy, że dr inż. Hanna Piotrzkowska-Wróblewska została laureatką XXIII edycji Konkursu o Grant Naukowej Fundacji Polpharmy, ogłoszonego pod nazwą „Zastosowanie sztucznej inteligencji (AI) w analizie i zarządzaniu danymi medycznymi”.
Dr inż. Grzegorz Mikułowski uzyskał stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynieria mechaniczna w oparciu o cykl publikacji: „Redukcja drgań mechanicznych przy wykorzystaniu półaktywnych technik adaptacji sztywności strukturalnej w wybranych układach dyskretnych i ciągłych”.
Rada Naukowa IPPT PAN nadała Sławomirowi Białeckiemu stopień doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria mechaniczna.
Rada Naukowa IPPT PAN nadała Arturowi Niewiarowskiemu z Politechniki Krakowskiej stopień doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja.
Decyzją Rady Naukowej IPPT PAN, dr inż. Dorota Kołbuk-Konieczny uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie inżynierii materiałowej na podstawie cyklu publikacji: „Biomimetyczne i biodegradowalne rusztowania komórkowe – od struktury do funkcjonalności”.
Strona 1 z 26