18 października 2024 roku prof. dr hab. inż. Katarzyna Kowalczyk-Gajewska z IPPT PAN odebrała z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy akt nadania tytułu profesora nauk inżynieryjno-technicznych.
Podczas tegorocznej gali Europejskiej Federacji Polonijnych Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych (EFPSNT) prof. Michał Kleiber otrzymał prestiżową Nagrodę PoloniaTECH za wybitne osiągnięcia naukowe oraz za rolę, jaką odegrał w powstaniu Federacji.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał tytuł profesorski dr. hab. Pawłowi Paszkowi z Zakładu Biosystemów i Miękkiej Materii IPPT PAN w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. Nominacja dotyczy dyscypliny inżynieria biomedyczna.
Z przyjemnością informujemy, że dr Mohsen Rezaee Hajidehi otrzymał nagrodę za najlepszy artykuł młodego naukowca opublikowany w czasopiśmie International Journal of Solids and Structures w 2023 roku wraz z prof. Stanisławem Stupkiewiczem.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 29 października 2024 roku Rada Naukowa IPPT PAN nadała Agacie Kaczmarek stopień doktora w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, w dyscyplinie inżynieria materiałowa.
W ramach polsko-chilijskiej współpracy IPPT PAN gościł dr. Rodolfo Venegasa z Universidad Austral de Chile – uznanego naukowca w dziedzinie propagacji i pochłaniania fal dźwiękowych w ośrodkach porowatych oraz metamateriałach akustycznych.
40th Danubia-Adria Symposium on Advances in Experimental Mechanics odbyła się w dniach 24 – 27 września 2024 w Gdańsku. Została zorganizowana przez IPPT PAN przy wsparciu Politechniki Gdańskiej oraz PTMTiS.
Mgr inż. Izabela Mierzejewska z Laboratorium Badań Materiałów i Konstrukcji zdobyła trzecią nagrodę w kategorii „Młody Naukowiec” za poster pt. "Microstructure Evolution of the as-received and Aluminized Inconel 740 after Exposure at 1000°C.
W Instytucie Maxa Plancka Badań nad Polimerami w Niemczech odbyły się warsztaty na temat wykorzystania uczenia maszynowego do próbkowania rzadkich zdarzeń w układach biomolekularnych. Organizatorem był dr Adolfo Poma Bernaola z IPPT PAN.
Od wielu lat IPPT PAN utrzymuje owocne relacje z prestiżowymi ośrodkami badawczymi w Japonii. We wrześniu prof. Elżbieta Pieczyska podczas Polsko-Japońskiego Workshopu Japońskiego Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników przedstawiła historię tej współpracy.
Strona 1 z 24