Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk podejmuje wszelkie działania, aby zagwarantować, że produkty i usługi oferowane przez IPPT PAN spełniają wymagania klientów.
Aby osiągnąć ten cel w IPPT PAN przywiązujemy dużą wagę do utrzymywania wysokich standardów jakości, czego potwierdzeniem jest wdrożenie i utrzymywanie systemu zarządzania jakością w laboratorium badawczym, zgodnego z wymaganiami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie badań mechanicznych.
Zgodność naszych działań z wymaganiami międzynarodowej normy zarządzania jakością PN-EN ISO/IEC potwierdza certyfikat akredytacji laboratorium badawczego, otrzymany przez Laboratorium Badań Mechanicznych i Konstrukcji (LBMK) w 2022r (więcej). Certyfikat ten świadczy o:
- realizacji działalności laboratoryjnej przez kompetentny personel;
- standaryzacji procesów związanych z prowadzeniem badań;
- transparentności i efektywności procedur organizacyjnych, co sprzyja budowaniu trwałych relacji z partnerami i klientami;
- stałym doskonaleniu jakości oferowanych usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb odbiorców;
- zaufaniu do wyników wykonywanych badań.
Działalność laboratoryjna jest nadzorowana (więcej) przez krajową jednostkę udzielającą akredytacji - Polskie Centrum Akredytacji (PCA).
Korzyści dla odbiorców naszych usług
Funkcjonowanie systemu zarządzania jakością w IPPT PAN przynosi szereg korzyści dla odbiorców naszych usług, w tym:
- zapewnienie wysokiego poziomu jakości dostarczanych wyników i usług, dzięki skutecznemu zarządzaniu działalnością laboratoryjną (więcej);
- wiarygodność i zaufanie do działań laboratorium, dzięki spełnianiu międzynarodowych standardów jakości;
- optymalizację procesów badawczych, co umożliwia dostarczanie usług w sposób szybki i efektywny;
- ułatwienie współpracy międzynarodowej poprzez stosowanie tych samych norm jakościowych, którymi posługują się nasi partnerzy w innych krajach.
Doświadczenie w zakresie systemów zarządzania jakością dla wyrobów medycznych
IPPT PAN może pochwalić się także doświadczeniem we wdrażaniu systemów zarządzania jakością dla wyrobów medycznych, zgodnych z normami PN-EN ISO-13485:2016-04 oraz PN-EN ISO-9001:2015, zdobytym w latach 2015-2021. (więcej)
Pełnomocnik Dyrektora ds. Systemów Zarządzania Jakością:
dr inż. Dariusz Rudnik
tel.: +48 22 826 12 81 wewn. 170
pokój 621
email: